Galerie plastik pořádá týdenní výtvarný workshop:

 Letní ateliér pro mladé umělce na téma Příběhy hořických soch.

Poznejte s námi tajemství Hořic a jejich uměleckých děl. Vytvořte vlastní sochu, malbu, grafiku či přírodní stavbu. Spatřete místa, která inspirovala umělce k tvorbě. Seznamte se s bytostmi z pohádek, české historie i uměleckých představ a snů. Objevte brány do “jiných světů”. Zažijte dobrodružné letní putování. 

Ateliér je určen pro děti z Hořic a okolí ve věku 7 - 14 let se zájmem o výtvarnou tvorbu. Probíhat bude v termínu od 23. do 27. 7. 2018 denně od 8:30 do 16:30 hodin. Maximální počet účastníků je 16 osob. Dětem se bude věnovat profesionální tým pracovníků a lektorů, kteří budou vycházet vstříc individuálním potřebám účastníků.

Mgr. Miloš Šolc
 PhDr. Jana Cermanová, Ph.D.
 Mgr. Jarmila Gregorová

A co je čeká?Každodenní rozmanitý výtvarný program: temperová batika, suchá jehla, stavba kamenného labyrintu, tvorba sochy z Ytongu, malování v plenéru a další;
  zážitkové poznávací hry v prostředí Sochařských parků U sv. Gotharda i sv. Josefa;
  exkurze za účastníky Hořického sochařského sympozia 2018;
  napínavé i poučné příběhy o umělcích a jejich dílech;
  letní prázdninová zábava.

Program bude probíhat v budově Galerie plastik, v prostoru Sochařských parků U sv. Gotharda a U sv. Josefa, ve Smetanových sadech, v Lomu U Josefa a na dalších umělecky zajímavých místech v Hořicích a blízkém okolí. Náplň jednotlivých dnů bude přizpůsobena aktuálním povětrnostním podmínkám. V případě hezkého počasí budeme s dětmi většinu času trávit venku, a to včetně hodin věnovaných výtvarnému tvoření (landart, plenérové malování, sochání v Ytongu a další). V průběhu workshopu bude foyer galerie adaptován na dětský ateliér s pracovními místy. V případě nepříznivého počasí využijeme kromě budovy galerie také prostory městského muzea (Husova 1414). Další alternativu představují výtvarné exkurze do SPŠKS v Hořicích, případně do Galerie moderního umění v Hradci Králové. V ceně workshopu je zahrnuto stravování formou obědů ve školní jídelně (60 Kč/ osoba), nákup nápojů a veškerých výtvarných pomůcek a materiálu, případně vstupné a jízdné. 

Cena za týdenní program činí 1 600,- Kč. Závazné přihlášky přijímáme do 24. 6. 2018.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Kontaktní osoba:
 Jana Cermanová
 778 489 781
 cermanovaj@seznam.cz
 galerie@horice.org

Přihláška ke stažení:
GP_atelier_prihlaska_1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen + five =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.