Výstava polských umělců bude k vidění do 2. července

Výstava obrazů, soch, šperků, dekorativních objektů a fotografií polských umělců, která byla připravena v rámci Mezinárodního festivalu krásných umění 2017, bude v Galerii plastik k vidění do neděle 2. července.

Organizátoři festivalu krásných umění si jako téma čtvrtého ročníku zvolili polské umění. Do Hořic se na tři týdny přestěhovala díla talentovaných výtvarníků z partnerského města Strzegomi. Ewa Solima prezentuje svou tvorbu na výběru pláten s dekorativní akrylovou malbou. Umělkyně se věnuje také návrhům kovových objektů ve tvaru kabelek. Oborem Alexandry Skolak je design a výroba šperků z žuly, tradičního strzegomského materiálu. Tepané měděné masky a ženská torza z téhož materiálu tlumočí technické mistrovství a klasické inspirační zdroje sochaře Patryka Nieczarovského. Klasickou malbu olejem v expozici zastupují zátiší a obrazy se světelnými motivy od Franciszka Golebiowského. Výstavu doplňuje fotograf Tomek Kruszelnicki představující rozmanitou sestavu snímků od portrétů, přes reportážní fotografie, až po reprezentativní pohledy z města.

Výstava v Galerii plastik nabízí příznivcům výtvarného umění bezesporu zajímavou příležitost  k osobní konfrontaci se současnou polskou výtvarnou tvorbou, s níž se v českých muzeích umění většinou běžně nesetkáme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 5 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.